NKN400FR-73-16R
Mfr.Part #
NKN400FR-73-16R
Description
RES 16 OHM 1% 4W AXIAL
Max Power Dissipation :
4W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
16Ohm
Datasheets
NKN400FR-73-16R
YAGEO NKN400FR-73-16R
16Ohm, Wirewound,