NKN3WSJR-73-0R39
Mfr.Part #
NKN3WSJR-73-0R39
Description
RES 0.39 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.209Diax0.610L 5.30mmx15.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.8 mm
Construction :
Cylindrical
Lead Length :
33mm
Composition :
Wirewound
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
3W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
NKN
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Packing Method :
TR
Resistance :
390mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
NKN3WSJR-73-0R39
YAGEO NKN3WSJR-73-0R39
FIXED RESISTOR, 390mOhm, Wirewound,