NKN2WSJT-73-0R36
Mfr.Part #
NKN2WSJT-73-0R36
Description
RES 0.36 OHM 5% 2W AXIAL
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.189Diax0.453L 4.80mmx11.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Lead Length :
35mm
Resistance :
360mOhm
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
NKN2WSJT-73-0R36
YAGEO NKN2WSJT-73-0R36
FIXED RESISTOR, 360mOhm, Wirewound,