NKN2WSJR-73-0R91
Mfr.Part #
NKN2WSJR-73-0R91
Description
RES 0.91 OHM 5% 2W AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
910mOhm
Size / Dimension :
0.189Diax0.453L 4.80mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Lead Length :
35mm
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
25 Weeks
Tolerance :
±5%
Datasheets
NKN2WSJR-73-0R91
YAGEO NKN2WSJR-73-0R91
FIXED RESISTOR, 910mOhm, Wirewound,