NKN2WSJR-73-0R68
Mfr.Part #
NKN2WSJR-73-0R68
Description
RES 0.68 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Construction :
Cylindrical
Resistance :
680mOhm
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Lead Length :
35mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
2
Packing Method :
TR
Wirewound
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Published :
Size / Dimension :
0.189Diax0.453L 4.80mmx11.50mm
Datasheets
NKN2WSJR-73-0R68
YAGEO NKN2WSJR-73-0R68
FIXED RESISTOR, 680mOhm, Wirewound,