NKN2WSFR-73-1R3
Mfr.Part #
NKN2WSFR-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.189Diax0.453L 4.80mmx11.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.3Ohm
Datasheets
NKN2WSFR-73-1R3
YAGEO NKN2WSFR-73-1R3
1.3Ohm, Wirewound,