NKN200JR-73-12R
Mfr.Part #
NKN200JR-73-12R
Description
RES 12 OHM 5% 2W AXIAL
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
33mm
Size / Dimension :
0.209Diax0.610L 5.30mmx15.50mm
Resistance :
12Ohm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
NKN200JR-73-12R
YAGEO NKN200JR-73-12R
FIXED RESISTOR, 12Ohm, Wirewound,