NKN200JR-73-0R24
Mfr.Part #
NKN200JR-73-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 2W AXIAL
Lead Length :
33mm
Size / Dimension :
0.209Diax0.610L 5.30mmx15.50mm
Resistance :
240mOhm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
NKN200JR-73-0R24
YAGEO NKN200JR-73-0R24
FIXED RESISTOR, 240mOhm, Wirewound,