NI-10M-2401
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NI-10M-2401
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-DIP (1.000, 25.40mm), 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Height :
12.7mm
Max Supply Current :
800mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
2012
Mount :
Through Hole
Base Resonator :
Crystal
Series :
NI-10M-2400
Frequency :
10MHz
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Output :
LVTTL
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
Frequency Stability :
±5ppb
Voltage - Supply :
5V
Packaging :
Box
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
OCXO
Size / Dimension :
1.430Lx1.070W 36.32mmx27.18mm
Datasheets
NI-10M-2401
Introducing Oscillators Taitien NI-10M-2401 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~70°C, Package / Case:6-DIP (1.000, 25.40mm), 5 Leads, Mounting Type:Through Hole, Output:LVTTL, Type:OCXO, NI-10M-2401 pinout, NI-10M-2401 datasheet PDF, NI-10M-2401 amp .Beyond Oscillators Taitien NI-10M-2401 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.