NHQMM471B320T5
Mfr.Part #
NHQMM471B320T5
Description
THERMISTOR NTC 470OHM 3250K 0603
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
1.6mm
Height :
1mm
B Value Tolerance :
±5%
Resistance Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
B25/85 :
3250K
Case Code (Metric) :
Resistance :
470Ohm
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount
Resistance in Ω @ 25°C :
470
Datasheets
NHQMM471B320T5
Amphenol Thermometrics NHQMM471B320T5
NHQ Series Tolerance:5% 470 Surface Mount -40°C~125°C 3250K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQMM471B320T5 Overview
NHQMM471B320T5 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
470Ohm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
5% Tolerance