NHQMM222B410T5
Mfr.Part #
NHQMM222B410T5
Description
THERM NTC 2.2KOHM 4100K 0603
B25/85 :
4100K
Max Operating Temperature :
125°C
B Value Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Resistance :
2.2kOhm
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-40°C
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance in Ω @ 25°C :
2.2k
Length :
1.6mm
Height :
1mm
Resistance Tolerance :
±5%
Datasheets
NHQMM222B410T5
Amphenol Thermometrics NHQMM222B410T5
NHQ Series Tolerance:5% 2.2k Surface Mount -40°C~125°C 4100K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQMM222B410T5 Overview
NHQMM222B410T5 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
2.2kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
5% Tolerance