NHQMM202B410T5
Mfr.Part #
NHQMM202B410T5
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM 4100K 0603
SMD/SMT
Resistance in Ω @ 25°C :
2k
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
5%
Resistance Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Resistance :
2kOhm
B25/85 :
4100K
B Value Tolerance :
±5%
Height :
1mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
NHQMM202B410T5
Amphenol Thermometrics NHQMM202B410T5
NHQ Series Tolerance:5% 2k Surface Mount -40°C~125°C 4100K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQMM202B410T5 Overview
NHQMM202B410T5 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
2kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
5% Tolerance