NHQMM154B425T10
Mfr.Part #
NHQMM154B425T10
Description
THERM NTC 150KOHM 4250K 0603
Length :
1.6mm
Height :
1mm
Resistance Tolerance :
±10%
B Value Tolerance :
±5%
B25/85 :
4250K
RoHS Compliant
Resistance in Ω @ 25°C :
150k
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
10%
Resistance :
150kOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
NHQMM154B425T10
Amphenol Thermometrics NHQMM154B425T10
NHQ Series Tolerance:10% 150k Surface Mount -40°C~125°C 4250K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQMM154B425T10 Overview
NHQMM154B425T10 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
150kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
10% Tolerance