NHQMM104B415T5
Mfr.Part #
NHQMM104B415T5
Description
THERM NTC 100KOHM 4250K 0603
Height :
1mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance in Ω @ 25°C :
100k
Min Operating Temperature :
-40°C
B Value Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
5%
Resistance Tolerance :
±5%
Resistance :
100kOhm
Length :
1.6mm
B25/85 :
4250K
Datasheets
NHQMM104B415T5
Amphenol Thermometrics NHQMM104B415T5
NHQ Series Tolerance:5% 100k Surface Mount -40°C~125°C 4250K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQMM104B415T5 Overview
NHQMM104B415T5 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
100kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
5% Tolerance