NHQMM104B415T10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NHQMM104B415T10
Manufacturer
Amphenol Thermometrics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
THERM NTC 100KOHM 4250K 0603
Manufacturer :
Amphenol Thermometrics
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
NHQ
Resistance in Ω @ 25°C :
100k
B25/85 :
4250K
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Height :
1mm
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
800μm
Tolerance :
10%
B Value Tolerance :
±5%
Resistance :
100kOhm
Resistance Tolerance :
±10%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
NHQMM104B415T10
Amphenol Thermometrics NHQMM104B415T10
NHQ Series Tolerance:10% 100k Surface Mount -40°C~125°C 4250K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
NHQMM104B415T10 Overview
NHQMM104B415T10 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
100kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
10% Tolerance