NFZ5BBW520LN10L
Mfr.Part #
NFZ5BBW520LN10L
Description
FERRITE BEAD 52 OHM 2020 1LN
Stock
982
In Stock :
982
Ferrite Beads and Chips
Pbfree Code :
yes
Height :
2.2098mm
Case Code (Imperial) :
2020
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance @ Frequency :
52Ohm @ 1MHz
Current Rating (Max) :
1.61A
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
5050
DC Resistance (DCR) (Max) :
120mOhm