NFZ5BBW170LZ10L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFZ5BBW170LZ10L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 17 OHM 2020 1LN
Stock
480
In Stock :
480
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Series :
EMIFIL®, NFZ5BBW
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Number of Lines :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Max) :
2.5A
DC Resistance (DCR) (Max) :
42mOhm
Impedance @ Frequency :
17Ohm @ 1MHz
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Filter Type :
FERRITE BEAD
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Metric) :
5050
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Height :
2.2098mm