NFZ5BBW4R5LN10L
Mfr.Part #
NFZ5BBW4R5LN10L
Description
FERRITE BEAD 4.5 OHM 2020 1LN
Impedance @ Frequency :
4.5Ohm @ 1MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
2.2098mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2020 (5050 Metric)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
3.4A
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
18mOhm