NFZ2MSM601SN10L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFZ2MSM601SN10L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0806 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Impedance @ Frequency :
600Ohm @ 100MHz
Tolerance :
25%
Pbfree Code :
yes
Height :
900μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
46mOhm
Series :
EMIFIL®, NFZ2MSM
Termination :
SMD/SMT
Number of Elements :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Impedance :
600Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Filter Type :
Power Line
Resistance :
600Ohm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Lines :
1
Test Frequency :
100MHz
Max DC Current :
2.5A