NFZ2MSD150SN10L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFZ2MSD150SN10L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
EMI FILTER SMD NONAUTO, SMD 2016
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Murata
Tolerance :
25 %
Product Type :
Ferrite Beads
Product Height :
1.2mm
Product Length :
2mm
RoHS :
Details
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product :
EMI Filters
Impedance Tolerance :
Subcategory :
Ferrites
Diameter :
Brand :
Package :
Digi-Reel?
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Length :
2 mm
Current Rating (Max) :
4.4A
Ratings :
Width :
1.6 mm
Filter Type :
Impedance :
Height :
1.2 mm
Height (Max) :
0.047" (1.20mm)
Product Status :
Active
Series :
NFZ
Number of Lines :
1
Termination Style :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) (Max) :
23mOhm
Product Width :
1.6mm
Base Product Number :
NFZ2MSD
Qualification :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Tradename :
EMIFIL
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Impedance @ Frequency :
15 Ohms @ 10 MHz