NCP305LSQ22T1G
Mfr.Part #
NCP305LSQ22T1G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Supervisors
Base Part Number :
NCP305
Output :
Open Drain or Open Collector
Accuracy :
2 %
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Published :
Undervoltage Threshold :
2.156V
Length :
2.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Supply Voltage :
800mV
Nominal Supply Current :
1.1µA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Width :
1.35mm
Number of Pins :
4
Min Reset Threshold Voltage :
2.156V
Terminal Position :
Dual
Voltage - Threshold :
2.2V
Number of Channels :
1
Operating Supply Current :
1μA
Overvoltage Threshold :
2.244V
Number of Functions :
1
Height :
1mm
Watchdog Timer :
No
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Supply Voltage :
1.5V
Pin Count :
4
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Threshold Voltage :
+2.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Adjustable Threshold :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
4 Weeks
Max Reset Threshold Voltage :
2.244V
Supply Current-Max (Isup) :
0.0033mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Halogen Free :
Halogen Free
Max Supply Voltage :
10V