NCP1239ED100R2G
Mfr.Part #
NCP1239ED100R2G
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), 7 Leads
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
Voltage - Start Up :
12V
Fault Protection :
Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
SWITCHING CONTROLLER
Frequency - Switching :
100kHz
Factory Lead Time :
4 Weeks
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
8.8V~35V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Duty Cycle :
80%