NA-10M-6876
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA-10M-6876
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ SNWV TH
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
1.015Lx1.015W 25.78mmx25.78mm
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Box
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
14.8082mm
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
NA-10M-6800
Frequency Stability :
±50ppb
Frequency :
10MHz
Type :
OCXO
Height Seated (Max) :
0.583 14.80mm
Max Supply Current :
500mA
Voltage - Supply :
12V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
Sine Wave
Published :
Package / Case :
Datasheets
NA-10M-6876
Introducing Oscillators Taitien NA-10M-6876 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Type:OCXO, Operating Temperature:-40°C~85°C, Output:Sine Wave, Package / Case:6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads, NA-10M-6876 pinout, NA-10M-6876 datasheet PDF, NA-10M-6876 amp .Beyond Oscillators Taitien NA-10M-6876 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.