NA-10M-2402
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA-10M-2402
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
Size / Dimension :
1.015Lx1.015W 25.78mmx25.78mm
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Supply Current :
800mA
Mount :
Through Hole
Packaging :
Box
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
Output :
LVTTL
Frequency :
10MHz
Height :
12.7mm
Mounting Type :
Through Hole
Frequency Stability :
±10ppb
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Supply :
5V
Type :
OCXO
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-30°C~70°C