NA-10M-2050
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA-10M-2050
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
1A
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
12.7mm
Type :
OCXO
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
Frequency Stability :
±3ppb
Output :
LVTTL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Series :
NA-10M-2000
Package / Case :
Packaging :
Box
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
1.015Lx1.015W 25.78mmx25.78mm
Frequency :
10MHz
Datasheets
NA-10M-2050
Introducing Oscillators Taitien NA-10M-2050 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Type:OCXO, Output:LVTTL, Operating Temperature:-30°C~70°C, Package / Case:6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads, NA-10M-2050 pinout, NA-10M-2050 datasheet PDF, NA-10M-2050 amp .Beyond Oscillators Taitien NA-10M-2050 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.