MXO45T-2C-24M000000
Mfr.Part #
MXO45T-2C-24M000000
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
Package / Case :
Voltage - Supply :
5V
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
24MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Packaging :
Bulk
Base Resonator :
Crystal
Series :
MXO45
Height Seated (Max) :
0.240 6.09mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
40mA