MXJACCC30M0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXJACCC30M0
Manufacturer
Meritek
Description
HC49S 10PF 15/15PPM -20/70C 30M
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency :
30 MHz
Operating Mode :
Fundamental
Series :
MXJ
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
10pF
Package :
Strip
Frequency Stability :
±15ppm
Product Status :
Active
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency Tolerance :
±15ppm
Type :
MHz Crystal
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)