MVH25VE681ML17TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MVH25VE681ML17TR
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
680μF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ripple Current @ High Frequency :
1A @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Polarization :
Polar
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current :
1A
Published :
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 120Hz
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Applications :
GENERAL PURPOSE
Life (Hours) :
5000 hours
Surface Mount Land Size :
0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
Series :
MVH
Lead Free :
Contains Lead
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Datasheets
MVH25VE681ML17TR
MVH 680μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 1A 0.630Dia 16.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD