MT9V011D00STCC82SC1-305
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MT9V011D00STCC82SC1-305
Manufacturer
onsemi
Package / Case
28-LCC
Datasheet
Download
Description
IC IMMAGE SENSOR CMOS
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Optical Sensors - Image Sensors, Camera
Voltage - Supply :
2.55V~3.05V
Active Pixel Array :
640H x 480V
Type :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Frames per Second :
30
Master Clock :
27 MHz
Horizontal Pixel Count :
640
Reach Compliance Code :
Compliant
Additional Feature :
ELECTRONIC ROLLING SHUTTER
Dynamic Range :
60 dB
Package / Case :
28-LCC
Factory Lead Time :
111 Weeks
Output Range :
0.20-2.60V
Optical Format :
1/4 inch
Pixel Size :
5.6μmx5.6μm
Operating Temperature :
-20°C~60°C
CMOS 5.6μmx5.6μm Vendor Undefined 640H x 480V 30 Frames per Second 28-LCC 2.55V~3.05V -20°C~60°C 60 dB
MT9V011D00STCC82SC1-305 Overview
To ensure that the image sensors are protected from damage, they are packaged in 28-LCC packages. There should be a voltage of 2.55V~3.05V supplied by the image sensors. In order for the image sensor to work properly, its dynamic range should be 60 dB. An optical format of 1/4 inch has been specified for the image sensor.
MT9V011D00STCC82SC1-305 Features
Moisture Sensitivity Level (MSL): Vendor Undefined
Pixel Size: 5.6μmx5.6μm
Active Pixel Array: 640H x 480V
Operating Temperature: -20°C~60°C
Master Clock: 27 MHz