MT49H16M18BM-25 IT:B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MT49H16M18BM-25 IT:B
Manufacturer
Micron Technology
Package / Case
144-TFBGA
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Memory Width :
18
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V
Terminal Pitch :
1mm
Number of Ports :
1
Package / Case :
144-TFBGA
Number of Terminations :
144
Memory Interface :
Parallel
Organization :
16MX18
Additional Feature :
AUTO REFRESH
Clock Frequency :
400MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.7V
Output Characteristics :
3-STATE
Packaging :
Bulk
Published :
Memory Format :
DRAM
Number of Functions :
1
Memory Density :
301989888 bit
Supply Voltage :
1.8V
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.9V
Power Supplies :
1.5/1.81.82.5V
Length :
18.5mm
Supply Current-Max :
0.655mA
Access Time :
20ns
Width :
11mm