MS323-10F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MS323-10F
Manufacturer
Masach
Description
RF SHLD FRAME 0.937"X1.272" SLDR
Stock
271
In Stock :
271
Manufacturer :
Masach
Product Category :
RF Shields
Subcategory :
EMI/RFI
Material :
Tin-Plated Steel
Product Type :
EMI Gaskets, Sheets and Absorbers
Width :
23.8 mm
Product Category :
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers and Shielding
Brand :
Ventilation :
Product :
Shields
RoHS :
Details
Mounting Type :
Solder
Width - Overall :
0.937" (23.80mm)
Thickness :
3.7 mm
Series :
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Height - Overall :
0.146" (3.70mm)
Length :
32.3 mm
Masach Tech
Type :
Frame
Length - Overall :
1.272" (32.30mm)
Mounting Style :
Surface Mount
Product Status :
Active
Base Product Number :
MS323
Product Length (mm) :
32.3(mm)
Package :
Tray
Packaging :
Tray
Product Height (mm) :
3.7(mm)
Product Depth (mm) :
23.8(mm)
Datasheets
MS323-10F
Masach MS323-10F
Frame 0.146" (3.70mm) 0.937" (23.80mm) Solder 1.272" (32.30mm) - Drawn-Seamless EMI/RFI Shields Tray 32.3 mm 23.8 mm
MS323-10F Overview
MS323-10F Features
As a type of Frame
Solder value
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
A solid enclosure of Tray
MS323-10F Applications
There are a lot of Masach Tech Ltd.
MS323-10F RF Shields applications.
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RF SHLD COVER 0.307"X0.441" SNAP
    RF SHLD COVER 0.547"X0.677" SNAP
    RF SHLD COVER 0.563"X0.764" SNAP
    RF SHLD FRAME 0.547"X0.748" SLDR
    20.9 X 15.3 X 2MM EMI/RF SHIELD
Catalog related products
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC