MRS25000C9102FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C9102FRP00
Description
RES 91K OHM 0.6W 1% AXIAL
Metal Film
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Reach Compliance Code :
Unknown
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Resistance :
91kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Power (Watts) :
0.6W
Terminal Shape :
Wire
Vishay MRS25000C9102FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 91kOhm, 0.6W, Metal Film,