MRS25000C4702FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C4702FRP00
Description
RES 47K OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Diameter :
2.5mm
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
600mW
Series :
MRS25
Voltage - Rated DC :
350V
No
Power Rating :
600mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
47kOhm
Packing Method :
TR
Vishay MRS25000C4702FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, 0.6W, Metal Film,