MRS25000C4530FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C4530FRP00
Description
RES 453 OHM 0.6W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Axial
Contact Plating :
Tin
Terminal Shape :
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Resistance :
453Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
600mW
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Vishay MRS25000C4530FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 453Ohm, 0.6W, Metal Film,