MRS25000C4129FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C4129FCT00
Description
RES 41.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.6W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Length :
26mm
Max Power Dissipation :
600mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Axial
Military Standard :
Not
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Tubular
Voltage - Rated AC :
350V
Diameter :
2.5mm
Resistance :
41.2Ohm
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Packing Method :
Ammo Pack
Power Rating :
600mW
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
350V
Lead Free :
Lead Free
Vishay MRS25000C4129FCT00
FIXED RESISTOR, 41.2Ohm, 0.6W, Metal Film,