MRS25000C3249FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C3249FRP00
Description
RES 32.4 OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Resistance :
32.4Ohm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
e3
Reach Compliance Code :
Unknown
EAR99
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
600mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Vishay MRS25000C3249FRP00
FIXED RESISTOR, 32.4Ohm, 0.6W, Metal Film,