MRS25000C2202FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C2202FRP00
Description
RES 22K OHM 0.6W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
350V
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR
Diameter :
2.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
22kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
600mW
Max Power Dissipation :
600mW
Axial
Vishay MRS25000C2202FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.6W, Metal Film,