MRS25000C2153FC100
Mfr.Part #
MRS25000C2153FC100
Description
RES 215K OHM 0.6W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Max Power Dissipation :
600mW
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.6W
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Resistance :
215kOhm
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free
Working Voltage :
350V
Vishay MRS25000C2153FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 215kOhm, 0.6W, Metal Film,