MRS25000C2054FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C2054FCT00
Description
RES 2.05M OHM 0.6W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.05MOhm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.5mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.6W
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Axial
Published :
1 (Unlimited)
Vishay MRS25000C2054FCT00
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.05MOhm, 0.6W, Metal Film,