MRS25000C2009FC100
Mfr.Part #
MRS25000C2009FC100
Description
RES 20 OHM 0.6W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
20 Ohms
Product Category :
Conduit Fittings and Accessories
Power (Watts) :
0.6W
Essentra
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Brand :
Essentra
Size / Dimension :
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max) :
Subcategory :
Wire and Cable Management
Axial
Failure Rate :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Vishay MRS25000C2009FC100
20 Ohms, 0.6W, Metal Film,