MRS25000C1969FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C1969FCT00
Description
RES 19.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
19.6Ohm
Series :
MRS25
Lead Length :
26mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated AC :
350V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Surface Mount :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
600mW