MRS16000C6191FC100
Mfr.Part #
MRS16000C6191FC100
Description
RES 6.19K OHM 0.4W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Radiation Hardening :
MRS16
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.19kOhm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
400mW
Packing Method :
Ammo Pack
Tubular
Diameter :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Box (TB)
Vishay MRS16000C6191FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 6.19kOhm, 0.4W, Metal Film,