MRS16000C3002FC100
Mfr.Part #
MRS16000C3002FC100
Description
RES 30K OHM 0.4W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Bulk
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
8 Weeks
Max Power Dissipation :
400mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
30kOhm
Vishay MRS16000C3002FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 30kOhm, 0.4W, Metal Film,