MRF8S18120HSR5
Mfr.Part #
MRF8S18120HSR5
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
NI-780S
Description
FET RF 65V 1.81GHZ NI-780S
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Test :
800mA
Gain :
18.2dB
Base Part Number :
MRF8S18120
Published :
Voltage - Test :
28V
Voltage - Rated :
65V
Package / Case :
NI-780S
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Transistor Type :
LDMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Power - Output :
72W
Frequency :
1.81GHz