MRF7S18125AHSR5
Mfr.Part #
MRF7S18125AHSR5
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
NI-780S
Description
FET RF 65V 1.88GHZ NI780S
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Transistor Type :
LDMOS
Voltage - Rated :
65V
Voltage - Test :
28V
Current - Test :
1.1A
Power - Output :
125W
3 (168 Hours)
Base Part Number :
MRF7S18125
Frequency :
1.88GHz