MRF6S21100HR3
Mfr.Part #
MRF6S21100HR3
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
SOT-957A
Description
RF S BAND, N-CHANNEL
Stock
203
In Stock :
203
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Frequency :
2.11GHz~2.17GHz
Current - Test :
950mA
Published :
2007
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
68V
Transistor Type :
LDMOS
Gain :
15.9dB
Power - Output :
23W
Package / Case :
SOT-957A
Voltage - Test :
28V