MR052A121KAATR1
Mfr.Part #
MR052A121KAATR1
Description
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL
Radial
Lead Style :
Formed Leads
Lead Diameter :
635 µm
Height :
2.28mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Size Code :
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
2.28mm
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Published :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
Ceralam® MR
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
120pF
Lead Pitch :
5.08mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead/Base Style :
Flat
Dielectric :
C0G
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Length :
4.83mm