MPZ1608S121ATDH5
Mfr.Part #
MPZ1608S121ATDH5
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Stock
9
In Stock :
9
Ferrite Beads and Chips
Case Code (Imperial) :
0603
Ratings :
AEC-Q200
Impedance :
120Ohm
Published :
2013
Packing Method :
TR, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Rated Current :
2A
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max DC Current :
2A
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
762μm
Tolerance :
25%
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
45mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
2.012816mg
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
100MHz
Width :
0.8mm
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Datasheets
MPZ1608S121ATDH5
TDK Corporation MPZ1608S121ATDH5
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN