MPZ1005AFZ150VT000
Mfr.Part #
MPZ1005AFZ150VT000
Description
FERRITE BEAD 15 OHM 0402 1LN
Tolerance :
40%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Line
Weight :
652.039032μg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Rated Current :
0.8A
Max DC Current :
800mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Impedance @ Frequency :
15Ohm @ 100MHz
Width :
0.5mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Impedance :
15Ohm
Series :
MPZ-V
Datasheets
MPZ1005AFZ150VT000
TDK Corporation MPZ1005AFZ150VT000
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN