MPI2512V2-1R5-R
Mfr.Part #
MPI2512V2-1R5-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 2.3A 77MOHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%
Series :
MPI25-V2
Shielding :
Shielded
Inductance :
1.5μH
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
77mOhm Max
Current Rating (Amps) :
2.3A
Current - Saturation :
3.2A
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
MPI2512V2-1R5-R
Eaton-Electronics Division MPI2512V2-1R5-R
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD